Sztukateria do wnętrza

j posiada wyraźne walory użytkowe. Dzieje się tak dlatego, że domowa sztukateria zamieszczana jest nie tylko w salonach, ale też w kuchniach i na domowych korytarzach. Natomiast czas wykonania domowej sztukaterii jest bardzo różny

Sztukateria do wnętrza

Miejsca zamieszczania domowej sztukaterii

Domowa sztukateria może być wykorzystywana na bardzo różne sposoby. Z jednej strony jest ona w oczywisty sposób elementem sztuki, ale z drugiej posiada wyraźne walory użytkowe. Dzieje się tak dlatego, że domowa sztukateria zamieszczana jest nie tylko w salonach, ale też w kuchniach i na domowych korytarzach. Natomiast czas wykonania domowej sztukaterii jest bardzo różny i zależy od tego, jakiego rodzaju ma być domowa sztukateria i w jakim miejscu ma ona zostać wykonana. Oczywiście termin rozpoczęcia prac nad domową sztukaterią uzależniony jest tego, kiedy zostanie przyjęte zlecenie na jej wykonanie i jak szybko osoby wykonujące taką sztukaterię będą mogły przyjechać na miejsce jej wykonania.


Nadaj charakteru swoim wnętrzom poprzez sztukaterię

Twój dom to Twoja przestrzeń ? uczyń ją najpiękniejszą na świecie! To naprawdę ważne, by wracać do swojego lokum z uśmiechem na twarzy. Jeżeli aktualnie nasz dom czy mieszkanie kojarzy nam się ze średnio dobrze urządzoną przestrzenią to? zmieńmy to! Przecież już niewielkim kosztem można sprawić, że nasze otoczenie nabierze pożądanego charakteru. Przede wszystkim postawmy na to, by zmienić swoje ściany, zawiesić na nich piękne obrazy, przemalować i zamontować ciekawą sztukaterię. Może być ona dla nas zupełnie czymś nowym, albo i dobrem, którym cieszyliśmy się już od dawna. W każdym razie warto jest urozmaicić swoje wnętrza piękną sztukaterią. Odważmy się na to już dziś, a jutro z uśmiechem na twarzy pokazywać będziemy bliskim piękno swoich pokoi.


W porządku doryckim abakus w połączeniu

Abakus (gr. ábaks, łac. abacus) ? czworoboczna płyta będąca najwyższą częścią głowicy kolumny, pośrednicząca wraz z nią w przenoszeniu ciężaru belkowania na trzon kolumny.

W porządku doryckim i toskańskim płytka jest kwadratowa i oparta na echinusie, w jońskim i korynckim ma kształt prostokąta o zdobionych i zaokrąglonych krawędziach. W porządku doryckim abakus w połączeniu z echinusem tworzy właściwą głowicę. Na abakusie spoczywa najniższa część belkowania, czyli architraw.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Abakus_(architektura)