Problem utraty zębów

a na bardzo szybkie zaklejenie ubytków w zębach. Jest to przydatne po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym w ten sposób też minimalizuje się ryzyko zanieczyszczenia miazgi zębowej. Takie plomby bardzo szybko zasychają

Problem utraty zębów protezy zębowe jastrzębie

Plombowanie materiałem światłoutwardzalnym

Obecnie do plombowania w gabinetach dentystycznych stosuje się materiał się materiał światłoutwardzalny- specjalnie światło UV pozwala na bardzo szybkie zaklejenie ubytków w zębach. Jest to przydatne po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym w ten sposób też minimalizuje się ryzyko zanieczyszczenia miazgi zębowej.

Takie plomby bardzo szybko zasychają i nie ma możliwości aby dostałeś po nią jakieś drobinki jedzenia czy płynu. Taki materiał ma też taką zaletę, że zaraz po wyjściu gabinetu dentystycznego po takim zabiegu możemy jeść i pić.


Co z wrażliwością na zimno lub ciepło?

Nadwrażliwość zębów to wcale nie jest tak mały problem jak mogłoby się wydawać na początku. Jeżeli nadwrażliwość zębów utrzymuje się przez dłuższy okres czasu należy koniecznie skontaktować się z stomatologiem lub dentystą. Może to oznaczać dużo poważniejsze problemy niż mogłoby się wydawać.

Nadwrażliwość zębów może wynikać przede wszystkim ze stanu zapalnego dziąseł, który nieleczony może prowadzić nawet do utraty zębów więc jeżeli masz nadwrażliwe zęby należy jak najszybciej umówić się z dentystą.


Stomatologia- opis z Wikipedii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia