Porady na temat pomp

udowlanych i wówczas niezbędne jest skorzystanie z usług odpowiedniego serwisu, który będzie mógł przywrócić maszynę do należytego stanu. Taki serwis zajmuje się zazwyczaj nie tylko naprawą, ale także remontem poszczególnych układ

Porady na temat pomp

Serwis maszyn budowlanych

Maszyny budowlane to najczyściej wysokiej jakości sprzęt, który wymaga odpowiedniego użytkowania. Co jakiś czas niezbędna jest naprawa maszyn budowlanych i wówczas niezbędne jest skorzystanie z usług odpowiedniego serwisu, który będzie mógł przywrócić maszynę do należytego stanu. Taki serwis zajmuje się zazwyczaj nie tylko naprawą, ale także remontem poszczególnych układów, gwarantuje niezbędny osprzęt, a także zapewnia przegląd sprzętu, tak aby mógł on być na bieżąco odpowiednio eksploatowany. Szukając serwisu, najlepiej zdecydować się na wybór tych firm, które współpracują z określonymi producentami maszyn, gwarantując kompleksową ich obsługę.


Zabezpiecz swój sprzęt

Maszyny budowlane to zazwyczaj cięższy sprzęt, z którym należy umiejętnie się obchodzić. Operator takich maszyn powinien być odpowiednio przeszkolony, zarówno w zakresie sterowania pojazdem, jak i jego serwisowania. Nierzadko jednak taka naprawa maszyn budowlanych wychodzi poza kompetencje operatora i wówczas konieczne jest przekazanie sprzętu do profesjonalnego serwisu. Warto również zabezpieczyć sprzęt przed błędną obsługą, która zazwyczaj wcześniej, czy później ma miejsce. Takim zabezpieczeniem jest między innymi ubezpieczenie maszyny. Wykorzystując wspomniany produkt możemy w ramach odpowiedzialności ubezpieczyciela liczyć na odszkodowanie z chwilą, gdy zajdzie szkoda.


Ciągnik uniwersalny

Ciągnik kołowy

Ciągnik kołowy (potocznie: Ciągnik uniwersalny1) ? pojazd kołowy przystosowany do ciągnięcia pojazdów bądź urządzeń nieposiadających własnego napędu.
Współczesny ciągnik kołowy, czyli traktor John Deere

Ciągniki kołowe dzielą się na jedno- i dwuosiowe. Najbardziej rozpowszechnionym klasycznym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest ciągnik dwuosiowy z napędzaną tylną osią, oznaczony symbolem 4K2. Symbol ten tłumaczy się: 4K ? ciągnik 4-kołowy, 2 ? napędzane dwa koła.

Stosowane są też ciągniki 4-kołowe z napędem na wszystkie koła. W takim przypadku rozróżnia się dwie grupy:

4K2a ? ciągnik z uzupełniającym przednim napędem (koła przednie są mniejsze od kół tylnych)
4K4 ? ciągnik z dwoma napędami (gdy wszystkie koła mają jednakowe wymiary).

Firmy zagraniczne używają odpowiednio oznaczeń 2WD (ang. 2-wheel drive) i 4WD.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%85gnik_ko%C5%82owy