Nowa moda czy panaceum? Biorezonans

enia wykorzystywane przez lekarzy zawodzą, a pacjent pozostaje bezsilny w walce z chorobami i dolegliwościami. Szeroki zakres dziedzin, które obejmuje medycyna niekonwencjonalna, pozwala niejednokrotnie na uśmierzenie bólu lub naw

Nowa moda czy panaceum? Biorezonans

Zalety medycyny niekonwencjonalnej

Medycyna alternatywna zazwyczaj spotyka się z krytyką ze strony środowisk lekarskich. Zdarzają się jednak sytuacje, w których sposoby leczenia wykorzystywane przez lekarzy zawodzą, a pacjent pozostaje bezsilny w walce z chorobami i dolegliwościami. Szeroki zakres dziedzin, które obejmuje medycyna niekonwencjonalna, pozwala niejednokrotnie na uśmierzenie bólu lub nawet całkowite wyleczenie. Dowodem na to są relacje wielu osób, które zostały wyleczone na przykład za pomocą ziół lub innych składników naturalnych. Jeśli więc borykamy się z bezsennością, depresją czy alergią, a medycyna konwencjonalna jak do tej pory nie przyniosła nam ulgi, warto zainteresować się innymi metodami leczenia.


Medycyna niekonwencjonalna i jej podział

Akupresura ? leczenie uciskiem określonych miejsc ciała
Akupunktura ? leczenie igłami wbijanymi w określone miejsca na ciele
Apiterapia ? leczenie produktami pszczelimi
Aromaterapia ? leczenie naturalnymi olejkami eterycznymi
Bioenergoterapia ? leczenie bioenergią
Koloroterapia ? leczenie kolorami
Fitoterapia ? leczenie ziołami (ziołolecznictwo)
Hipnoterapia ? leczenie hipnozą
Homeopatia ? leczenie zdynamizowanymi roztworami wodnymi danej substancji najczęściej pochodzenia roślinnego lub mineralnego
Irydologia ? diagnozowanie stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki oka
Klawiterapia ? leczenie pobudzające klawikami na strefy, punkty i receptory biologicznie czynne
Litoterapia ? leczenie za pomocą minerałów
Osteopatia ? metoda, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych
Ortopatia ? leczenie oparte na samoregeneracyjnych mechanizmach organizmu
Sylwoterapia ? leczenie poprzez pobudzenie organizmu do samoleczenia poprzez przebywanie przy drzewach i krzewach
Chiropraktyka ? leczenie poprzez manipulację kręgosłupem
Radiestezja ? likwidacja jednostek chorobowych za pomocą wahadeł
Urynoterapia ? leczenie moczem
Metoda Aleksandra
Metoda Feldenkraisa
Metoda Batesa ? metoda reedukacji, leczenia, wzroku

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna


Energia życiowa a homeopatia

Homeopatia zakłada istnienie niematerialnej energii życiowej, która miałaby być siłą dającą zdolność życia i wykonywania pracy. Alternatywnie używane bywają pojęcia: dynamis (określenie używane przez Hahnemanna), energia człowieka, witalność, żywotność, chińskie Qi, hinduskie prana, energia morfogenetyczna, siła samouzdrawiająca, siła życiowa (lub łac. vis vitalis). Współczesna homeopatia utożsamia siłę życiową człowieka z tzw. polem energetycznym człowieka, które człowiek rzekomo posiada w sobie i dookoła siebie.

Homeopatia jest filozofią witalistyczną, która interpretuje choroby jako zaburzenia w hipotetycznej sile życiowej, które objawiają się unikalnymi symptomami. Według homeopatii siła życiowa ma zdolności do reagowania na wewnętrzne i zewnętrzne bodźce i przystosowywanie się do nich, co homeopaci nazywają prawem podatności. Z prawa podatności wynika, iż złe samopoczucie może spowodować wniknięcie hipotetycznych jednostek chorobowych ? miazm ? do organizmu i spowodować symptomy choroby. Jednakże Hahnemann odrzucał postrzeganie choroby jako czegoś pochodzącego z zewnątrz i obstawał przy twierdzeniu, że jest ona częścią ?żyjącej całości?.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia